середа, 18 травня 2016 р.

Як верблюду вдається довго не пити?

✔ В природі існує два види верблюдів: одногорбого і двогорбий. Тільки другий мешкає в диких умовах, одногорбого ж верблюда люди давно приручили для своїх потреб. Організм верблюда може зберігати воду довгий час і не перегріватися на 50-градусній спеці. Величезні мозолі на ногах дозволяють цій тварині спокійно ходити по розпеченому піску.

✔ Верблюд може до двох тижнів обходитися без єдиного ковтка води. Він покритий густою шерстю, яка перешкоджає випаровуванню вологи з шкіри. Поверхня вовни опівдні може нагріватися до 80 градусів, на поверхні шкіри при цьому температура не вище 40 градусів. Верблюд не відкриває рот, коли дихає, щоб зайва волога не випаровувалася. Це тварина не може існувати в місцевості з вологим кліматом.

✔ В організмі верблюда жири здатні перетворюватися на воду, яка відкладається в горбах. Тут може знаходитися до 50 кг прісної води. Він може витрачати її протягом двох тижнів.

✔ У подорожах свої запаси води верблюд поповнює, харчуючись верблюжої колючкою. Це рослина повністю відповідає своїй назві. Воно вкрите безліччю гострих колючок різного розміру, які є видозміненими пазушними пагонами. Верблюд може харчуватися таким рослиною з-за особливої будови його ротової порожнини. Внутрішня сторона щік оснащена безліччю жорстких горбків, виступів, які не пошкоджуються навіть самими гострими колючками. 


#Ранок_навчальна_література #цікаві_факти

Немає коментарів:

Дописати коментар