пʼятниця, 30 жовтня 2015 р.

Полум'яна лілія або тигровий кіготь.

Маленькій Зімбабве вдалося роздобути собі в якості символу країни дуже красиву і рідкісну квітку Gloriosa superba - полум'яну лілію або тигровий кіготь, яку ще в давнину застосовували в медицині - і як ліки, і як отрута. Це незвичайна по красі рослина поширена на більшій території Африки та Азії . Виростає до 2.5 м у висоту, а її квіти яскраво-червоного кольору з «рюшами» по краях досягають 8 см. Основний ареал зростання Глоріоси чудової - тропічні ліси і піщані дюни Африки, але відома вона  і в Китаї, Індії та інших регіонах Азії.
За матеріалами red_books

четвер, 29 жовтня 2015 р.

Винахідник аеростата

19 жовтня 1875 р. у доповіді на засіданні фізичного товариства при Петербурзькому університеті Дмитро Менделєєв висунув ідею аеростата з герметичною гондолою для дослідження висотних шарів атмосфери. Перший варіант установки давав можливість підніматись у верхні шари атмосфери, але вже пізніше вчений спроектував аеростат із двигунами. Однак грошей у вченого не знайшлося навіть на створення одного висотного аеростата. У результаті пропозиція Менделєєва так і не була реалізована. Перший у світі стратостат — так стали називати герметичні аеростати, призначені для польоту в стратосферу (висоту більше ніж 11 км),— здійснив політ лише в 1931 р. з німецького міста Аугсбурга.

#Видатні_хіміки #Видавництво_Ранок #Хімія

четвер, 22 жовтня 2015 р.

Чому з’являються дощові бульбашки?

«Буде негода», — часто кажуть при вигляді бульбашок, що довго плавають у калюжах під час дощу. І справді, вони з’являються не завжди. Буває, що краплі дощу, падаючи в калюжі, не утворюють ніяких бульбашок.
Під час зливи великі краплі падають так швидко, що захоплюють за собою в калюжі повітря, яке потім спливає в бульбашках. Якщо повітря сухе, то тонка плівка бульбашок миттєво висихає. При вологому ж повітрі бульбашки можуть довго плавати по калюжах. А оскільки вологе повітря служить ознакою негоди, то по дощовим бульбашкам, дійсно, можна передбачати погоду.

#Рубрика_Цікаві_факти #Фізика #Видавництво_Ранок

вівторок, 20 жовтня 2015 р.

Рослина для одягу
Бавовна – це текстильне волокно рослинного походження, що являє собою волоски на насінинах рослини. Видобувається з тропічної рослини бавовнику і є однією з провідних сільськогосподарських культур, що використовується у виробництві одягу, товарів для дому та промислової продукції.
Бавовник відомий людині вже близько 5000 років. Його батьківщиною є Індія, а до Європи він був завезений лише у ХVІІІ сторіччі. Зараз у світі відомо 35 видів бавовнику, але для виробництва підходять лише 4 види.
На етикетках товарів волокна бавовни можуть мати різні позначення: cotton, coton, katoen, baumwolle. 

#Рубрика_Практична_біологія #Видавництво_Ранок #Біологія
Учням 7 класу!!! 
Для того, щоб переглянути презентацію по молюсках та  матеріал для проекту - перейдіть на мітку БІОЛОГІЯ 8 клас

понеділок, 5 жовтня 2015 р.

Найароматніші квіти

Квіти – дивовижні творіння природи. Гарні, ніжні, бездоганні. А хній дивовижний аромат полонить жінок і надихає парфумерів усього світу. Пропонуємо вашій увазі добірку найароматніших квітів світу, що найчастіше використовують у парфумерії.
1. Троянда – королева парфумерії. Стала однією з перших квіток, з яких вилучали ефірні олії.

субота, 3 жовтня 2015 р.

Чому від гелію змінюється голос?

Гелій дійсно змінює голос, роблячи його більш високим. Вся справа в середовищі, в якому голосові зв’язки здійснюють коливання. Адже звук це механічні коливання повітря, якщо ми говоримо про голос.
Швидкість його поширення в газі залежить від пружних властивостей цього середовища, щільності і обернено пропорційна молекулярній масі.
При вдиханні гелію ротова порожнина заповнюється легким газом, щільність якого майже в сім разів менше щільності повітря. У такому середовищі звукові коливання поширюються з більшою швидкістю. (Для порівняння, швидкість звуку в повітрі 331 м/с, в гелії 965 м/с, у водні 1284 м/с).
Однак розмір порожнини рота (резонатор) залишається незмінним, внаслідок ми чуємо більш високі звуки.

#Рубрика_Хімія_навколо_нас #Видавництво_Ранок #Хімія
Перший біолог-експериментатор

Франческо Реді – відомий лікар та натураліст ХVІІ століття. Він ставив перші в історії біології експерименти. Експериментально довів, що у шматку м’яса личинки мух можуть з’явитись тільки в тому випадку, якщо туди було відкладено їхні яйця. Таким чином він заперечив уявлення Аристотеля про самозародження життя. Реді також описав будову та спосіб життя багатьох паразитів тварин і людини (переважно стьожкових та круглих червів), довів, що більшість з них розмножуються статево, відкладаючи яйця.
На Марсі на честь Реді названо один з кратерів.


#Рубрика_Видатні_натуралісти #Біологія #Видавництво_Ранок